Mozaika w łazience

  • admin 
Mozaika w łazience

Nikt chyba nie chce mieć w domu nudnej i standardowej łazienki. Jeśli chcemy, aby nasza łazienka była oryginalna i modna, to warto zastosować mniej konwencjonalne materiały do jej wykończenia i aranżacji. Jednym z takich materiałów jest mozaika. Mozaika w łazience sprawi, że nabierze ona swojego indywidualnego charakteru. Cała sztuka polega jednak na tym, aby mozaikę dobrać tak, aby z resztą wyposażenia łazienki stanowiła spójną całość.

Mozaika w łazience - Wybieramy konkretny rodzaj

Mozaika w łazience – Podstawowe zalety

Mozaika jest przede wszystkim niezwykle praktyczna. Podobnie jak kafelki bezpośrednio chroni ona ściany przed obecnymi w łazience zabrudzeniami i niebezpieczną wilgocią. Jednak posiada nad tradycyjnymi płytkami jedną istotną przewagę. Rozmiar. Rozmiar mozaiki pozwala ułożyć ją na trudno dostępnych i zaokrąglonych powierzchniach, co jest zupełnie niewykonalne w przypadku tradycyjnych płytek. Jeśli jednak chcemy mozaiką pokryć większą powierzchnię to mamy możliwość zakupu jej w specjalnych większych plastrach. W takim przypadku elementy mozaiki umieszczone są na specjalnej siatce i jej montaż do ściany jest szybki i bezproblemowy. Co ciekawe, w przypadku uszkodzenia takiego plastra nie musimy go wymieniać w całości. Wystarczy jedynie wymienić uszkodzony element mozaiki.

Mozaika w łazience – Wybieramy konkretny rodzaj

Decydując się na zastosowanie w łazience mozaiki musimy jeszcze przemyśleć kwestię tego, jaki konkretnie rodzaj mozaiki wybrać. Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje:

  • szklana
  • drewniana
  • kamienna
  • metalowa

Mozaika szklana daje nam szerokie pole do popisu jeśli chodzi o barwę. Pokryta jest brokatem, przezroczysta lub zabarwiona an konkretny kolor. Rozróżniamy także dwie wersje takiej mozaiki: matową i błyszczącą. Mozaika ze szkła jest dosyć mocno podatna na różnego rodzaju zarysowania

Mozaika drewniana świetnie się sprawdzi w stylowych łazienkach z niewielką ilością roślin. Wykonana jest z odpornych na ścieranie gatunków drewna takich jak dąb czy jesion.

Mozaika kamienna wykonana jest najczęściej z marmuru, kwarcytu i trawertynu. Charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie i wpływ czynników zewnętrznych. Doskonale sprawdzi się w łazienkach aranżowanych w stylu nowoczesnym.

Mozaika metalowa tworzona jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Jest wytrzymała, odporna na ścieranie i łatwa w utrzymaniu czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *