Otoczaki w łazience

  • admin 
Otoczaki w łazience

Czy są otoczaki? To niewielkie kamienie o zaokrąglonych – w wyniku działania wody – kształtach. Ich zastosowanie w wykończenie wnętrza łazienki jest jeszcze mało popularne, jednak zyskuje co raz to nowych zwolenników. Otoczaki w łazience pozwalają na ciekawy efekt estetyczny. Dzięki nim można stworzyć wyjątkowe wnętrze. Wart bowiem wiedzie, że tym materiałem można wykończyć zarówno ściany, jak i podłogę, a także wykonać z niego obudowę wanny, czy też brodzika. Warto więc na poważnie rozważyć możliwość wykończenia łazienki właśnie w ten sposób.

Otoczaki w łazience jako dekoracja ściany

Otoczaki w łazienceW pierwszej kolejności przyjrzyjmy się kwestii wykończenia ściany przy pomocy otoczaków. Przede wszystkim należy zauważyć, że nie trzeba w ten sposób wykańczać całej ściany. Wystarczy jedynie pas z otoczaków, aby wnętrze naszej łazienki nabrało wyjątkowego charakteru. W zależności od koloru ścian możemy zastosować jasne lub ciemne otoczaki na zasadzie kontrastu. Oczywiście można również otoczaki zastosować na całości ściany, jednak naszym zdaniem może to być zbyt przytłaczające i zaburzy nieco estetykę wystroju wnętrza.

Obudowa lustra z otoczaków

Otoczakami możemy również otoczyć lustro nad umywalką. Jednak w tym wypadku dobrze jest zachować sporą ostrożność, aby nie przesadzić. W zasadzie najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie zaledwie niedużej ramki z otoczaków naokoło lustra. Najlepiej by była możliwie najcieńsza, oczywiście na tyle, na ile pozwoli sama objętość zastosowanych kamieni. Taki pas dekoracyjny może być ciekawym elementem wystroju wnętrza. Dzięki niemu możemy uzyskać naprawdę wyjątkowe efekty wizualne.

Otoczaki jako zabudowa wanny

Kamienie możemy również wykorzystać do wykończenia zabudowy wanny. To może dać całkiem ciekawy efekt i znacznie ciekawszy niż standardowe płytki. Dobór tonacji kolorystycznej otoczaków będzie również w tym wypadku uzależniony od wystroju całej łazienki. Jednak możliwości aranżacyjne są tutaj naprawdę spore i wszystko jest uzależnione od poziomu naszej kreatywności.

Otoczaki na podłodze i pod prysznicem

Kamienie świetnie sprawdzają się również jako wykończenie podłogi. A jeśli zdecydujemy się na zastosowanie prysznica bez brodzika, to również będą świetnie sprawdzały się jako podłoże w kabinie prysznicowej. Kamienie możemy położyć zarówno na całej powierzchni łazienki, jak również możemy zastosować jedynie pas dekoracyjny. Jedno i drugie rozwiązanie jest interesującą opcją. Wszystko będzie zależało od naszych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *