Wybór umywalki do łazienki

  • admin 

Lustro z umywalką to bez wątpienia najważniejsze miejsce w każdej łazience. To tutaj zwykle spędzamy najwięcej czasu podczas porannej toalety. Odpowiednio dobrana umywalka może również oprócz funkcji praktycznych stanowić ciekawy element wystroju wnętrza. Wybór umywalki do łazienki jest więc bardzo istotną kwestią.

Wybór umywalki do łazienki – ceramika nadal w cenie

Wybór umywalki do łazienkiZdecydowanie najbardziej popularne w polskich łazienkach są umywalki wykonane z ceramiki. Zdecydowanie jest rozwiązanie bardzo korzystne cenowo. Na dodatek zyskujemy również trwały element wystroju wnętrza łazienki. Dzięki temu, że wybór umywalek z ceramiki jest ogromy, z pewnością znajdziemy coś, co pozwoli nam stworzyć niepowtarzalny design w naszej łazience. Do wyboru mamy przede wszystkim umywalki wykonane z porcelany, ale również z glinki ogniotrwałej, oraz z kamionki szlachetnej. Jaka jest główna zaleta umywalek wykonanych z ceramiki? Przede wszystkim są one niezwykle odporne na zabrudzenia i zarysowania. I są również proste w utrzymaniu czystości. Jedyne, co może im zagrodzić to uszkodzenie mechaniczne. Musimy wiec uważać, aby naszej ceramicznej umywalki zwyczajnie nie potłuc.

Umywalki akrylowe

Wybierając odpowiednie wyposażenie łazienki często również decydujemy się na zastosowanie umywalki akrylowej. Kiedyś bardzo popularne, następnie na lata zapomniane, obecnie wracają do łask i coraz częściej można je spotkać w polskich łazienkach. Co dobrego można powiedzieć o tym rodzaju umywalek? Przede wszystkim to, że pasują w zasadzie do każdego wystroju wnętrza – czy to nowoczesnego, czy też bardziej klasycznego. Takie umywalki są bardzo lekkie i odporne na uszkodzenia. Bardzo łatwo jest utrzymać je w czystości. I co chyba najważniejsze – są stosunkowo tanie. Nie można się więc dziwić, że szybko zyskują na popularności.

Rozwiązania bardziej awangardowe

Oprócz popularnych umywalek ceramicznych i akrylowych jest również cała masa mniej oczywistych rozwiązań. Ciekawą opcją są choćby umywalki kamienne. Takie umywalki są najczęściej wykonywane z dolomitu, onyksu, czy też z marmuru. Od razu musimy zaznaczyć, że takie rozwiązanie jest drogie. Z pewnością nie każdego stać na zakup umywali wykonanej z kamienia. Czym cechują się tego rodzaju umywalki? Przede wszystkim są bardzo odporne na zarysowania, czy też pęknięcia. Cechują się również unikatowych designem. Umywalki z kamienia są ciężkie i nie wszędzie będzie można je zastosować. Również utrzymanie ich w czystości nie jest sprawą prostą. Wymagają bowiem częstego czyszczenia, gdyż kamień może szybko zmatowieć pod wpływem wody.

Ale oczywiście to nie wszystkie materiały jakie znajdują zastosowanie w produkcji umywalek. Warto się również zastanowić nad zastosowaniem umywalki wykonanej ze szkła. To całkiem nowe rozwiązanie, które szybko zyskuje na popularności. Takie umywalki wykonane są ze szkła hartowanego, a więc z materiału wysoce odpornego na stłuczenia. Umywalki ze szkła charakteryzują się unikatowym wzornictwem i świetnie współgrają z nowoczesnymi wnętrzami. Również interesującą opcją mogą być umywalki wykonane ze stali nierdzewnej, a także z drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *