Wybór wanny do łazienki

  • admin 

Mimo co raz bardziej popularnych kabin prysznicowych, nadal w modzie są również wanny. Wybór wanny do łazienki nie jest jednak zadaniem prostym. Obecnie w sprzedaż dostępnych jest wiele różnorodnych modeli. Każdy z nich charakteryzuje się odmiennymi właściwościami i przede wszystkim ceną. Warto więc przyłożyć się do tematu, aby wybrać wannę, która będzie nam odpowiadał i oczywiście pasowała do wystroju całej łazienki. Spośród modeli dostępnych w sprzedaży szczególnie popularne są wanny akrylowe, stalowe i kamienne.

Wybór wanny do łazienki – wanna akrylowa

Zdecydowanie pierwszym wyborem wśród osób poszukujących wanny do swojej łazienki jest wanna akrylowa. Czym charakteryzuje się ten właśnie model? Przede wszystkim takie wanny są bardzo solidne i niezwykle trwale. Warto również podkreślić właściwości akrylu, który umożliwia na uzyskanie ciekawych i niepowtarzalnych kształtów. Wanny akrylowe są również bardzo lekki i łatwe w utrzymaniu czystości, a także wykazują się dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Należy również podkreślić, że wanny akrylowe można zakupić w różnorodnych wersjach kolorystycznych. Często spotykane są również w połączeniu z hydromasażem.

Wanna stalowa

Wybór wanny do łazienkiRównież bardzo często spotkać się możemy – zwłaszcza w starych łazienkach – z wannami stalowymi. Wanny tego rodzaju są przede wszystkim bardzo ciężkie. Można je zakupić w różnej kolorystyce i wymiarach. Również wybór kształtów jest w tym wypadku bardzo duży. Wanny stalowe są bardzo solidne i wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. W przypadku takiej wanny nie ma problemu z matowieniem powłoki. Stad też może ona służyć nam naprawdę przez długi okres czasu. Niestety jednak taka wanna charakteryzuje się bardzo słabymi właściwościami izolacyjnymi. Woda napuszczona do wanny szybko traci temperaturę. Chodź ten mankament można wyeliminować poprzez zastosowanie specjalnych wkładów polistyrenowych.

A może wanna z kamienia?

Na koniec warto przyjrzeć się wannom kamiennym. NA samym początku warto podkreślić, że jest to rozwiązanie dość luksusowe. Takie wanny są stosunkowo drogie, ale ich zainstalowanie znacznie podnosi prestiż łazienki. Do niedawna spotykane były raczej w luksusowych salonach SPA. Obecnie jednak co raz częściej trafiają również do naszych domów. Z jakich kamieni wykonywane są takie wanny? Przede wszystkim z z kamieni rzecznych, a także między innymi z marmuru i onyksu. Jeśli zdecydujesz się na zainstalowanie takiej właśnie wanny, twoja łazienka zmieni się nie do poznania. Warto więc zastanowić się nad takim właśnie rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *